Czy czarny zlewozmywak jest trudny do czyszczenia?

Czarny zlewozmywak to bez wątpienia bardzo oryginalny pomysł. Może stać się prawdziwą ozdobą kuchni, zwłaszcza jeżeli będzie pasował do pozostałych elementów jej wyposażenia. Najlepiej czarne zlewozmywaki granitowe prezentują się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym, świetnie pasują do kuchni urządzonych w stylu industrialnym, w których brak zbędnych detali, a głównymi dekoracjami są niepowtarzalne urządzenia i sprzęty kuchenne, takie jak chociażby oryginalny czarny zlewozmywak.

Zadbaj o powierzchnię zlewozmywaka, jeśli stawiasz akurat na czarny zlewozmywak!

Zlew granitowy czarny lub w odcieniach czerni przyciąga wzrok, dlatego należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Wszelkie smugi pozostawione po zmywaniu, osad z mydła czy z kamienia będzie na nim zdecydowanie bardziej widoczny niż w przypadku zlewozmywaka granitowego w innym odcieniu. Jak więc należycie zadbać o powierzchnię zlewu?

Granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego można bez obaw wstawiać do niego nawet ciężkie garnki, jednak jeżeli są one bardzo brudne, z pewnością pozostaną po nich nieestetyczne ślady. Czarny zlew granitowy lubi się pobrudzić w ten właśnie sposób! Zatem, ślady należy usuwać na bieżąco, co zajmie króciutką chwilkę, wystarczy przetrzeć miękką gąbką, można go dodatkowo osuszyć, tu świetnie sprawdzi się ręcznik papierowy. Jeżeli nie zrobisz tego od razu, czyszczenie czarnego zlewu może wymagać nieco więcej wysiłku.

Czym wyczyścić czarny zlew?

Posiadacze zlewów granitowych zastanawiają się czasem czym czyścić czarny zlew, aby przy okazji nie uszkodzić jego powierzchni. Po pierwsze, warto pamiętać, aby po skończeniu zmywania przetrzeć zlew miękką stroną gąbki z odrobiną płynu do naczyń, można też wytrzeć go do sucha. Dobrym pomysłem, jeśli chodzi o czyszczenie czarnego zlewu, może też okazać się pokrycie wnętrza zlewozmywaka specjalnym preparatem, który zapobiegnie nadmiernemu osadzaniu się zanieczyszczeń na czarnym zlewie.

Jeżeli należysz do zwolenników ekologicznych, a co za tym idzie bezpiecznych dla zdrowia rozwiązań, możesz wyczyścić czarny zlewozmywak granitowy za pomocą domowych metod. Najpopularniejszym sposobem jest użycie w tym celu mieszanki sody i octu. Szklankę sody oczyszczonej wymieszaj z połową szklanki octu i tak powstałą papką pokryj wnętrze twojego czarnego zlewu. Po kilku minutach zmyj dokładnie pastę za pomocą gąbki i płynu do naczyń i wytrzyj zlew do sucha.

Usuń osady z czarnego zlewozmywaka

Jeżeli w Twoim domu masz twardą wodę, to prawdopodobieństwo pojawienia się wapiennego osadu na ściankach czarnego zlewu jest właściwie nieuniknione. Na szczęście osad z wody nie wnika w strukturę kompozytu, dlatego można sobie z nim z łatwością poradzić. Najłatwiej zwykłym octem, który szybko rozpuszcza i usuwa osady wapienne, jeżeli dodatkowo obłożysz baterię zlewozmywaka wacikami nasączonymi octem, oczyścisz także armaturę kuchenną. Aby usunąć ostry zapach octu, wystarczy zlew granitowy i baterię dokładnie opłukać letnią wodą.

Codzienna pielęgnacja czarnych zlewozmywaków może ograniczać się do oczyszczania ich używanych na co dzień środków czystości. Wystarczy płyn do mycia naczyń, którym umyjesz cały zlewozmywak. Raz w tygodniu możesz dodatkowo wykorzystać domowe sposoby, które sprawdzają się doskonale w każdej kuchni – ocet i soda skutecznie usuną kamień i inne zanieczyszczenia mogące pojawić się na powierzchni zlewozmywaka. Jeżeli zdecydowanie nie tolerujesz zapachu octu, możesz sięgnąć po gotowe mleczka do czyszczenia zlewu. Mimo tego, że uszkodzenie granitu jest bardzo trudne, zrezygnuj z używania twardych druciaków, które regularnie używane mogłyby jednak zostawić ślady na jego powierzchni.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment